OBJEDNÁVKY DO 12:00 doručujeme do 1 pracovního dne. Víc info

Vyberte si správnou barvu svatební výzdoby!

Pokud plánujete svatbu, výběr barvy, ve které se bude nést celá výzdoba byste určitě neměli nechávat na poslední chvíli, a už vůbec ne na náhodou. Je to pro (většinu) jedinečný a neopakovatelný den a kromě toho, že by vše mělo být tip-top, jednotlivé barvy mají také svůj význam a některým z nich byste se při svatební výzdobě měli vyhnout.

První věcí, kterou byste měli vědět o barvách je, že teplé barvy působí živě, temperamentně a vzrušující, přičemž studené barvy jsou jejich opakem. Studené barvy jsou vyjádřením klidu. Když si vyberete vhodné barvy, měli byste je použít na svatebních tiskovinách a i ve výzdobě, abyste na nic nezapomněli, doporučujeme využít přehledný svatební plánovač.

big_RPK22-081BR_04_S

Modrá, zelená, růžová

Modrá je barvou klidu, příjemnosti, harmonie, růžová je barvou spokojenosti a bezstarostnosti, zelená je barvou klidu a rovnováhy. Chcete-li na svatbě vytvořit klidné prostředí s nádechem bezstarostnosti, zkuste zkombinovat modrou s růžovou nebo modrou se zelenou barvou. Jsou to živé a svěží barvy, které vytvoří harmonickou a příjemnou atmosféru. Volte spíše jemné, pastelové odstíny.

Bílá a zlatá

Barvy, které jsou momentálně nejvyhledávanějšími mezi nevěstami jsou bílá a zlatá. Bílá barvy je znakem čistoty, pořádku, laskavosti, zlatá zase noblesy, hojnosti a lesku. Bílá jako symbol čistoty je barvou charakteristickou především pro nevěstu. Jejich kombinací vytvoříte příjemnou, decentní, slavnostní atmosféru, ideální na svatební oslavu. Chcete-li klasické barevné spojení něčím ozvláštnit, zkuste přidat třetí barvu - například růžovou, modrou, bordó, nebo jiné kontrastní barvy.

Stříbrná, šedá

Šedá, respektive stříbrná barva je synonymem neutrálnosti, monotónnosti, působí však i nezáživně. Proto je ideální zkombinovat ji s výraznými pestrými barvami. Chcete-li vytvořit slavnostní prostředí, zkuste kombinaci bílé, šedé a stříbrné.

Červená, černá

Červená barva je symbolem lásky, vášně, emocí a dynamičnosti. Její protikladem je černá barva, která symbolizuje neštěstí, negativitu, smutek. I když není vhodné zvolit černou barvu jako dominantní na svatbu, v kombinaci s jinými barvami může působit slavnostně. Pěkná je například v kombinaci se stříbrnou. Červená jako dominantní barva také není nejlepší volbou, protože může působit agresivně. Její jemnější odstíny však mohou dobře vyniknout se smetanovou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení