Objednávky do 12:00 u Vás na další den i během lockdownu. Víc info

Připravujeme oslavu 1. narozenin

Oslavu svých prvních narozenin si sice vůbec nepamatuji, ale mám na ni hezké vzpomínky alespoň v podobě fotek. Měla jsem vysokou kulatou dort s jednou svíčkou, byla jsem oblečená v bílých dupačkách a červeném svetříku a narozeninový stůl byl plný všelijakých tradičních dobrot, které byly před dvaceti lety in. Nyní jsou trendy úplné jiné a pokud chcete připravit dokonalou oslavu prvních narozenin pro vaši ratolest, zkuste si přečíst následující rady a nápady.

Místo

Správné místo pro oslavu prvních narozenin vašeho syna či dcery je v podstatě kterékoliv místo, kde se budete cítit příjemně vy, i vaši hosté. V tomto případě je nejvhodnější oslavovat v restauraci nebo doma. Chcete-li se zbavit starostí s občerstvením a chcete to nechat raději na profesionály, restaurace je skvělá volba.

 

1b6a1a43f4f160bc32d280b568f21bd7

 

Hosté

Na oslavě prvních narozenin dítěte by neměly chybět rodiče, prarodiče, případně kmotři. Pokud plánujete větší oslavu, přizvěte strýcové, tety, bratrance a sestřenice. Oslava prvních narozenin zvykne být příjemnou oslavou v kruhu rodiny.

 

mother-kissing-child-happy-birthday-gift-celebration-2880x1800

Barevná výzdoba

Pokud uvažujete nad tím, jakou barevnou výzdobu zvolíte, nebojte se zkusit trochu experimentovat. Tradiční růžovo-bílou nebo modře -bělomasé výzdobou sice nic nezkazíte, ale díru do světa ní také neuděláte. Zeleno-žlutá výzdoba už také není žádné terno. Zkuste sáhnout po cyklámenové v kombinaci s pastelovou zelenou, fialovo – šedé, nebo zvažte růžovo-zelenou či modro-stříbrnou barevnou kombinací. Vyzkoušejte ne zcela typické kombinace nebo ozvláštněte tradiční barvy přidáním netradičního odstínu. Nezapomínejte, že k oslavě prvních narozenin patří neodmyslitelně také balóny.

 

a2b377ef9d4aecec78b5eff2142d5431

 

Občerstvení

Výběr občerstvení závisí na tom, kdy oslavu naplánujete. Ideální je zorganizovat ji během dne a pro hosty připravit chutný oběd s dobrým dezertem a originální narozeninovým dortem. Pokud nechcete chystat rodinný oběd, připravte příjemné rodinné odpoledne s dobrými jednohubkami, sladkými koláči, a vyzkoušet můžete i velmi populární slané koláče. Narozeninová dort by neměla chybět ani na takové oslavě. Při výběru dortu se ubírejte zejména směrem, který mají v oblibě oslavující. Chcete-li jít ruku v ruce s nejnovějšími trendy, určitě byste měli zapomenout na velké marcipánové dorty. Momentálně letí jednoduché dortu zdobené čerstvým ovocem a jedlými květy. Určitě by na ní neměly chybět ani svíčky.

 

birthday-party-decoration-ideas-for-kids-e28094-decoration-ideas-2-1024x764

 

Ať už se rozhodnete zorganizovat a připravit jakoukoliv oslavu prvních narozenin pro vašeho potomka, nezapomeňte to všechno pořádně zdokumentovat. O pár let později se vám za to určitě poděkuje.